Marie Černá
Marie Černá
Veřejná osoba

Líbí se

Kontakty

Líbí se to 18 889 lidem

Marie Černá

NESPALA JSEM 4 DNY A TÉMĚŘ JSEM SE ZBLÁZNILA. JAK MĚ STRES A NESPAVOST MÁLEM ZABILY

Konec roku nebyl jednoduchý. Všechno to začalo tím, že jsme s manželem dostali fakturu za energie a plyn a uviděli tam dvakrát vyšší částku než obvykle. Nejprve jsem si myslela, že jde o nějaký omyl, ale na zákaznické lince mi vysvětlili, že se zdražila ropa a je geopolitická krize. Jako Češce s průměrným platem, pracující obyčejnou prodavačkou, mi to připadalo barbaským. Byla jsem naštvaná, ale pomyslela jsem si: "Dobře, budeme pár měsíců trpěliví a pak se všechno nějak srovná."

Skutečnost ale rychle zlomila mé jasné naděje. Ekonomika, inflace, tok migrantů – jen líní nediskutovali o „geopolitické krizi“. Slyšela jsem o tom ve frontách u pokladny, v televizi, v rozhovorech kolegů. Poslouchala jsem zprávy a srdce se mi sevřelo úzkostí. Vždyť jsme právě přežili pandemii, co bude dál?

Tehdy jsem se poprvé setkala s nespavostí. Šla jsem si lehnout, zavřela oči a pak se mi v hlavě objevil proud otázek: co dělat, když mi zruší benefity? Kde hledat práci, když mě vyhodí? Na čem můžu příští měsíc ušetřit? Tak uplynula první noc bez spánku.

Takhle jsem vypadala po první bezesné noci

Po probdělé noci jsem se cítila unavená a apatická. Ale rychle to vystřídala mrazivá úzkost, když nám v práci oznámili o snížení počtu zaměstnanců. Byla jsem jednou z prvních, koho vyhodili. Nevysvětlili mi, proč jsem byla propuštěná, ale druhý den mi kolegyně řekla, že na mé místo byla umístěna migrantka. Druhá noc bez spánku a v hlavě se mi honí myšlenky jen o tom, kolik měsíců vydržíme s manželem bez mé výplaty.

Né, že bych neměla obavy, že už několik dní nespím, jen myšlenky o tom mě znepokojovaly mnohem méně než nedostatek úspor. Nebo spíše se mi v hlavě honila jediná myšlenka: „Co dělat?“.

Na třetí den bylo nemožné pokračovat v uvažování. Všimla jsem si, že jsem začala periodicky vypadávat z reality. Na zlomek vteřiny jsem strnula, jako bych se vypnula, ale pak jsem se hned vzpamatovala. Možná si myslíte, že v tomto stavu bych měla při první příležitosti snadno usnout.

Ale ne! Lehla jsem do postele s očekáváním, že usnu, a když se tak nestalo, nahromadilo se ve mně napětí, vyskočila jsem a začala tlouct do polštářů a opěradel postele. Cítila jsem zuřivost, tak jsem mlátila se vším, co bylo po ruce.

Čtvrtý den nespavosti připadl na víkend, takže manžel se mnou zůstal doma. Tento den si nepamatuji celý, v paměti se mi zachovaly jen útržky toho, co jsem dělala.

Poplach ohledně mého stavu vyvolal právě můj manžel. Z jeho vyprávění jsem se později dozvěděla, že jsem se toho dne zuřivě snažila vypnout televizi, která už byla odpojená od napájení. Několikrát jsem k ní chodila, mačkala tlačítka na ovladači, stěžovala si manželovi a křičela, že mě ty zprávy unavují. Celou tu dobu byla zástrčka vytažena ze zásuvky.

Tuhle fotku jsem udělala před odjezdem do nemocnice.

Manžel zavolal sanitku a jeli jsme do nemocnice. Pak mě dali na kapačku a já konečně usnula.

Po probuzení jsem se od lékaře dozvěděla, že jsem zažila extrémní formu nespavosti, a to psychózu, halucinace a některé projevy deprese. Na mém oddělení bylo několik dalších žen s touto diagnózou. Potkali jsme se u večeře a někteří z nich se podělili o své příběhy.

Ukázalo se, že za poslední měsíc bylo mnoho případů, jako je ten můj. Například moje sousedka, 45letá žena, byla před týdnem přijata do nemocnice s akutní psychózou. Posledních několik dní chodila po ulicích s pocitem, že za ní jede žluté auto. Kdyby ale zůstala doma, tak by jí žluté auto parkovalo před okny.

Po několika dnech pronásledování vyběhla na ulici a baseballkou rozbila přední okno zlověstného auta. Později se ukázalo, že žádný pronásledovatel nebyl a žluté auto patřilo sousedovi taxikáři.

V nemocnici se poprvé po dlouhé době dobře vyspala. Psychiatr dospěl k závěru, že obsedantní myšlenky o pronásledování byly následkem nespavosti, a nikoli nějakých psychologických abnormalit.

Další spolubydlící v nemocnici tam skončila jako já s halucinacemi. Přiznala, že poté, co se dozvěděla o manželově podvodu, nespala téměř 3 dny. Byla tak vyděšená z nadcházejícího soudu a možného rozvodu, že ztratila spánek.Na 3. den šla do obchodu a viděla tam manžela s milenkou. Stáli u pokladny a flirtovali. Spoludbydlící pak k manželi přistoupila a plácla ho po tváři. Jak jste už mohli tušit, nebyl to její manžel. Muž byl zaskočen a sousedce došlo, že udělala chybu a sama zavolala záchranku.

Toho večera jsem se dozvěděla mnoho příběhů o tom, k čemu může nespavost vést. Tato zákeřná nemoc rychle vede k problémům s koncentrací a pamětí, paranoii, depresím, halucinacím a prudkému poklesu imunity. Jeden den bez spánku stačí k nastartování mechanismu destrukce těla.

Především nedostatkem spánku trpí mozek. Bez odpočinku nemůže fungovat na plný výkon. Na snímku vlevo: mozková aktivita po plnohodnotném spánku, vpravo - aktivita mozku po probdělé noci

Nespavost je vždy důsledkem stresu. A naopak stres dříve nebo později povede k poruchám spánku. Proto je důležité sledovat váš stav, abyste včas zaznamenali varovné signály.

Pokud zaznamenáte některý z následujících příznaků, měli byste okamžitě jednat:

  • Zvětšená úzkost
  • Podrážděnost při sebemenší provokaci
  • Snížený výkon
  • Deprese, apatie
  • Svalové napětí v oblasti hlavy, krku, ramen, zad
  • Poruchy spánku
  • Roztěkanost, zhoršení paměti a schopnosti koncentrace, zpomalení tempa myšlenkových procesů
  • Chronická únava, pesimismus, touha distancovat se od společnosti
  • Bolest hlavy, nevysvětlitelná bolest na hrudi
  • Poruchy chuti k jídlu, poruchy trávení

Co se stane, když budete stres ignorovat?

Hypertenze, ischemická choroba srdeční, průduškové astma, peptický vřed, kožní onemocnění – to nejsou všechna onemocnění, která se vyvíjejí následkem stresu.

Úzkost, deprese, záchvaty paniky – všechny tyto psychické problémy jsou také následkem stresu, který výrazně snižuje kvalitu života.

Je důležité pomoci tělu zvládat stres!

Aby se předešlo opakování historie, můj lékař mi doporučil užívat bylinný doplněk Neurolex. To jsem udělala a hned po propuštění jsem si objednala několik balení na plný kurz.

Již v prvním týdnu používání jsem pocítila účinek Neurolex. Nejprve jsem přestala pociťovat nepřiměřenou úzkost a bylo snazší usnout. Podrážděnost zmizela ve druhém týdnu. O čtyři týdny později jsem se cítila skvěle, všechny příznaky ustoupily, zlepšil se mi spánek, zlepšila se mi paměť a zmizela úzkost.

Od ukončení kurzu uplynulo několik měsíců. Efekt používání Neurolex přetrval dodnes. Konečně mám pocit, že žiju naplno.

Naše země právě prochází těžkým obdobím. A mnoho lidí se těžko vyrovnává se ztrátou stability a úzkostí. Chtěla bych, aby jim moje zkušenost pomohla vyvarovat se chyb, které jsem udělala já.

Pokud se v mém příběhu vidíte nebo najdete alespoň jeden příznak, nečekejte. Objednejte si Neurolex nyní, abyste se vyhnuli následkům stresu. Nejpohodlnější je to udělat pomocí oficiálního objednávkového formuláře níže.

Právě teď výrobce pořádá akci a Neurolex se prodává s 50% slevou. Sleva byla zavedena v souvislosti s kolísáním ekonomiky a následnou vlnou obav mezi občany České republiky. Výrobce oznámil, že akce potrvá do .

Než jsem se podělila o svůj příběh, poslala jsem e-mail Janu Rastočnému, hlavnímu neurologovi v centrální nemocnici v Praze, a požádala jsem ho o názor na Neurolex. Zde je to, co řekl:

Jan Rostočný - neurolog, lékař nejvyšší kategorie Praxe - 27 let

„Neurolex je produkt, který medicína potřebuje již dlouhou dobu. Je to všechno o jedinečném složení: komplex obsahuje pouze bylinné složky. To znamená, že je výrobek bezpečný a není návykový.

Principem funkce Neurolex je postupné odstraňování nervového napětí. V 1. fázi lipové květy a mentol ovlivňují nervový systém a zlepšují jeho funkční aktivitu. V této fázi se zvyšuje odolnost vůči stresu, snižuje se úzkost a napětí.

Ve 2. fázi výtažky z máty peprné a meduňky pomáhají normalizovat spánek. Důsledkem toho ustupuje chronická únava, stáváte se energičtějšími, zlepšuje se nálada.

Ve 3. fázi vitamíny B a extrakt z hlohu pomáhají obnovit kognitivní funkce, tudíž se lépe soustředíte a zlepší se vám paměť.

4. a závěrečná fáze konsoliduje získané výsledky. V této fázi také pomáhá extrakt z grifonie a mučenky předcházet rozvoji poruch nervového systému.

Co se mi ještě na tomto produktu líbí? Jeho použití je jednoduché. Nemusíte mít speciální znalosti a zkušenosti. Vše je extrémně jednoduché. 2krát denně užívejte 25 kapek naředěných ve sklenici vody. Žádná složitá schémata a přístroje. Produkt je dostupný bez lékařského předpisu a je k dispozici pro domácí použití. To je přesně to, co potřebuje moderní člověk, jehož život je plný událostí.“

Se souhlasem výrobce, pro vaše pohodlí, jsem níže umístila oficiální objednávkový formulář. Chcete-li si objednat Neurolex s 50% slevou, postupujte podle několika jednoduchých kroků:

1. Zadejte své jméno a telefonní číslo do speciálních polí níže;

2. Počkejte na zavolání pracovníka ústavu k upřesnění detailů objednávky;

3. Obdržíte svou objednávku do 3-5 dnů. Kurýr doručí zásilku přímo k vám domů, platba proběhne při převzetí zásilky.

POZOR: platí akční nabídka výrobce. Nenechte si ujít příležitost vyzkoušet Insulinex s 50% slevou!

Oficiální objednávkový formulář #29982 z 30 000 k
1780 Kč
890 Kč

Aktualizace: zbývá pouze 17. od .

--:--:--
*Tato sleva na jeden balíček platí při objednání kúry

Pokud nebudete jednat včas, stres může změnit váš život v noční můru. Proto neignorujte příznaky a včas proveďte preventivní opatření.

Líbí se
Komentář
Sdílet

2783

Aneta Bůžková
Obvykle to zvládám díky dechovým cvičením a zelenýmu čaji s meduňkou a mátou. Ale to co se teď děje v Česku je na takové zbláznění, že mi nic už nepomáhalo. Koupila jsem si před týdnem 5 balení Neurolexu na aby mi to vystačilo na plnou kúru. Doplněk užívám už 6 dnů a cítím se mnohem lépe. Začala jsem v noci spát a přestala mě rozčilovat každá blbost.
38
Adél Krčková
U me v praci uz taky vyhodili nekolik holek a pozvali migrantky. Mne zatim nic nerekli ale myslim ze to je jen otazka casu. Bojim se a furt brecim. Nevim jak budu platit vsechny ty slozenky bez prace..
54
Dr. Jan Rostočný
Adélo, je mi líto, že jste se dostali do této situace. Máte však šanci uvést věci na pravou míru. Chcete-li začít, projděte kúrou Neurolex. Již v prvním týdnu budete mít pocit, že jste se stala klidnější a rozumnější. Když úzkost přestane odebírat energii, můžete ji použít ke zlepšení svého výkonu. Zaměstnavatel jistě nechce o tak hodnotné zaměstnance přijít.
81
Martin Pavlíček
U mě se začla na základě známých událostí rozvíjet deprese. Doktor mi dal několik léků. Když jsem pak bral, začalo mi být všechno jedno. Měsíc jsem to zkusil a vzdal jsem to. Pak jsem od souseda slyšel o neurolexu. Vždy jsem byl zastáncem přírodních produktů, přece jen jsou bezpečnější. Rozhodl jsem se vyzkoušet neurolex a jsem rád, že to nebylo zbytečné. Apatie a úzkost mi odešly do týdne.
90
Jana Mircová
To co se právě děje ve světě je prostě hrůza. Nevím jak bych na to tom byla kdybych před pár měsíci neměla kúru Neurolex. Než jsem použila tento doplněk jsem denně trpěla na záchvaty paniky. Neurolex se jich zbavil jen za 2 týdny. Hned po první kúře mi úzkost a apatie zmizely a začala jsem si užívat života. Výsledek se stále drží i když to jsou už 2 měsíce
48
Miroslav Kadlec
Neurolex považuji za nejlepší doplněk stravy na posílení nervové soustavy. Jediné, co musíte pochopit, je, že produkt má kumulativní účinek a abyste dosáhli tohoto účinku, musíte jej brát po určitou dobu, čili kurzem.
48
Ivana Fialová
Na základě chronického stresu u mě často docházelo k panickým záchvatům. Kamarádka mi poradila, abych si zkusila kurz Neurolexu, abych se toho zbavila. Výsledky mě fakt potěšily. Uklidnila jsem se a už necítím strach z budoucnosti. Jasně že jsem někdy smutná když se dívám na zprávy, ale to už mi to neotravuje život.
39
Lucie Myšková
Celý rok trpím insomnií. Spím jen když piju prášky na spaní ale po nich nejsem sama sebou a mam spoustu vedlejších účinků. V poslední době jsem si všimla, že mi dřívější dávkování už ani nezabírá (často jsem se budila), takže jsem začala v dávkování navyšovat. Cítím apatii a beznadějnost čím dál tím víc... takhle se nedá žít. Chci konečně dobře spát bez nějakých prášků
19
Dr. Jan Rostočný
Lucie, nespavost je nejčastějším a nejzřetelnějším projevem stresu. Doporučuji projít kurzem Neurolex, pomůže zmírnit příznaky a překonat nespavost.
9
Tereza Petrášová
Objednala jsem několik balíčků pro mamku, děkuji
5
František Stárek
Ja mam pri sebemensim stresu podrazdenost a uzkost. Nejhorsi je, ze se v tomhle stavu zacinam hroutit na rodinu a jsem hruby na manzelku a deti. Me samotnemu je z toho co delam spatne, tak chci kurz Neurolexu. Doufam, ze mi to pomuze posilit nervy a stat se odolnejsim vuci kazdodennim problemum.
9
Dr. Jan Rostočný
Františku, pomůže to za předpokladu, že budete postupovat dle pokynů v návodu. Je nutné pravidelně užívat 25 kapek přípravku po dobu 4-6 týdnů ráno a večer půl hodiny před jídlem.
12
David Krupička
Nechápu, jak se ten Neurolex objednává?
32
Dr. Jan Rostočný
Davide, originální přípravek Neurolex si můžete objednat přímo na této stránce. Chcete-li to provést, vyplňte oficiální objednávkový formulář a počkejte na hovor od operátora. Objednávka bude doručena do 3-5 dnů kurýrem na místo, které vám vyhovuje.
12
Privacy Policy